Szerző Téma: 078 gennyes bőrgyulladás, furunculus MA  (Olvasták 10420 alkalommal)

0 felhasználó és 1 vendég van ebben a témában

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
078 gennyes bőrgyulladás, furunculus MA
« Dátum: 2010. November 27. - 00:06:25 »
ED1
Konfliktustípus: önbecsülés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus.

Érzelmi tartalom: Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelennek érzem magam valamire.
Kötőszövetek a testben szinte mindenütt vannak, ezért az elhelyezkedést az önbecsülés letörés (funkcionális) vonatkozása határozza meg: belsőségi vagy végtagi vonatkozás. Bélrákom van (a hasüregben). Nem tudtam elhárítani, megvédeni magam (kar külső oldala). Nincs mire/kire támaszkodnom (fenék, farcsont tájéka). Nincs hátterem, hátszelem, támogatásom (hát felülete). Nincs kire hagyatkoznom (alkar alsó része). Nem voltam elég jó, hogy kiszagoljam (orrnyílás tájéka). Ezt a belső dolgot, ügyet nem tudom megcsinálni, nem boldogulok vele (comb belső oldala, pl. jobbkezesnél jobb oldalon partner, kortárs, élettárs vonatkozás).

Szerv Atlasz lapkód:   4.1.1.   4.1.B.   4.1.C.


Nagyobb méretben megtekintéshez kattintson a képre.
Figyelem, ez szerzői jogilag védett tartalom.
Idézéshez, szöveg kimásolásához lásd
Az idézés és hivatkozás szabályait
és a Szerv Atlasz impresszumát.
Köszönjük, hogy erről nem feledkezik meg.

(Ha célirányosan, egyszerűen, jogszerűen
utalni, hivatkozni szeretne erre a tartalomra,
kattinson a jobb egérgombbal a hozzászólás
címsorára, "Hivatkozás címének másolása"
és azt illessze be oda, ahol hivatkozni óhajt.)



K.A. szakaszban: szövetcsökkenés, sorvadás, sejtek egybeolvadása (lyukak). Betegség-nevek: kötőszöveti nekrózis. A sorvadás teljesen észrevétlen, önmagában nem hívja fel magára a figyelmet.

M.U. szakaszban: a kötőszövet újjáépülése, feszes, fájdalmas, érzékeny, piros vagy kékes-lilás felületű gyulladás kíséretében (baktériumok közreműködésével). Betegség-nevek: bőrgennyedés, furunculus, kelés, carbunculus, orbánc. VEKA: furunculosis. Kifutás után, ha már nincsenek gyulladásos tünetek, azt nevezik kötőszövetes rosthalmozásnak, fibrómának (rost daganat, pl. a bőrben keményebb, sűrűbb, ártalmatlan kötőszövet-halmozás gombócok tapinthatók).

Az elváltozás biológiai értelme: a kötőszövet előbontása, majd újjáépítése, erősebbre, vastagabbra, strapabíróbbra.

Némelyek összekeverik a furunculust a pattanással, mert a furunculus is lehet pattanás méretű. A furunculus, vagy más néven kelés, fájdalmas, (szagtalan) gennyes bőrgyulladás, a kötőszöveti nekrózis helyreállítási folyamata.

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:gennyes bőrgyulladás, furunculus
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 27. - 00:06:34 »
ED2
Egyéb kapcsolódó kifejezések, szinonimák:


Konfliktustípus: (enyhe, gyenge) önértékelés letörési, önértékelés csökkenési konfliktus
Érzelmi tartalom: „Nem vagyok elég jó, nem bírom, képtelen vagyok." Kötőszövetek a testben szinte mindenütt vannak, ezért az elhelyezkedést az önértékelés letörés (funkcionális) vonatkozása határozza meg: belsőségi vagy végtagi vonatkozás. "Bélrákom van" - a hasüregben. "Nem tudom megvédeni magam" - kar külső oldala. "Nincs mire/kire támaszkodnom" - fenék.

A furunkulus megoldás utáni, helyreállítási tünet. Ha valaki nem tudja mi ez és miért van itt, a tünetek miatt könnyen
visszaeshet, ördögi kör alakulhat ki.
ellenőrizte: m564d

Admin

  • Globális moderátor
  • ***
  • Hozzászólások: 1998
Re:gennyes bőrgyulladás, furunculus
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 27. - 00:06:50 »
ED3
Esettörténet a következő alábbi hozzászólásokban vagy kapcsolódó témákban: (link)


A furunculus régi (pontatlan) definíciója: "a bőr szövetelhalással, és tályogképződéssel járó körülírt gyulladása".

A furunculus azonban, éppen a (korábbi) kötőszövet-sorvadás (bakteriális) helyreállítási, gyulladásos újjáépítési folyamata, és (a diagnosztizálásra megmutatott eseteknél) a mérete általában meghaladja a másfél centit.

Nem ritka a három-öt centi átmérőjű gyulladással járó furunculus. Az öt centisnél a kráter átmérője nem haladja meg 3-5 millimétert, és magától nem nagyon fakad ki. Egy hét centi átmérőjű lob-gáttal járó furunculus krátere lehet akár 10 milliméter is, és kifakad.

(A furunculust szakmailag helytelen tályognak nevezni, mert az entodermális mirigyszövetek kifakadt gyulladásait nevezzük tályognak pl. mandula-tályog, nyálmirigy-tályog, bartholini-tályog, stb.)

A kifakadását nem ajánlatos mechanikailag (vakarással, piszkálással, nyomkodással) elősegíteni, mert a furunculus SEM VÉLETLENÜL nem fakad ki magától (egy bizonyos lob-gát átmérőig). A kötőszövetnek ugyanis kell a normálisnál magasabb nyomás a regenerálódáshoz, és a környező szövetek ödémásításával a szövetek tágulatával, megnagyobbodásával, megfeszülésével lesz optimális a kráter regenerálódása. Ki lehet próbálni, megbánja az, aki a furunkulust megnyomkodja, mert az néha már a ruhaszövet érintésére is akár szúró fájdalommal jár. Ha még ezt az ember elkezdi „fakasztani”, nyomkodni, készítsen maga mellé törölközőt. És ez csak az egyik dolog.

A másik az, hogy a fakasztással, nyomkodással, szerkezetileg roncsoljuk az éppen regenerálódó szövetrészeket. Ha az ember kinyomkodja azt ami nem jön ki magától, a regenerálódás nem lesz optimális, sőt az is lehet, hogy tölcsér alakú horpadás lesz a helyén, vagy a kráter nem töltődik fel szövettel. Ha ez arcon van, akkor az arc sebhelyessé válhat! De jegyezzük meg, hogy furunculus (3D!) középpontja nagyon ritkán van arc felszíni bőrfelületén. A közepe általában beljebb van, az irha alsóbb részeiben.

Leggyakoribb az orr tövében a bőrben mélyebben megjelenő fájdalmas duzzanat, ami nem fakad ki, legtöbbször pár nap érzékenység után szépen elmúlik. (KT: nem voltam elég jó, hogy kiszagoljam.) A furunculus a végtagokon gyakoribb, de a törzsön is lehet, vállon, hátunkon, a fenéken, a combok belső oldalán. A megjelenés helye mindig a vonatkozásra utal. A test középvonalába eső elváltozásoknál a konfliktus vagy szituáció vonatkozású, vagy az anya/gyermek ill. partner vonatkozás „egyforma súlyban” jelen van az önértékelés letörésben (általánosított vonatkozás).

Előfordul még halántékon (enyhe intellektuális önértékelés letörés), fül tövében (hallás, meghallás vonatkozású enyhe önértékelés letörés).

Előfordulhat bárhol máshol is, amire éppen a konfliktus vonatkozik.
A furunculusnál (nem számít a nem) csak a kezűség, és az anya/gyermek-partner vonatkozás (röviden a továbbiakban összefoglaló néven) a „személy-vonatkozás” döntő.

A kezűség (biológiai oldalúság) és az anya/gyermek-partner vonatkozás határozza meg a  hogy melyik oldalra fog az agyba becsapódni a góc, és a test melyik oldalán lesz az elváltozás.
ellenőrizte: m564d

Uzsika

  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:gennyes bőrgyulladás, furunculus
« Válasz #3 Dátum: 2011. Április 03. - 19:41:03 »
Nem rég szedtem össze egy kb. 7 cm átmérőjű furunkulust életemben először. Minden igaz volt rá, amit olvastam. Döbbenetes volt tapasztalni, hogy percről-percre csak dagadt-dagadt, a fejem is elkezdett kóvájogni (nem fájt kifejezetten, de olyan tompa nyomást éreztem).  Majd fél éjszaka pisilni jártam, és reggelre kezdett zsugorodni. Ha nem ismerem a medicinát pánik félelemmel rohantam volna az orvoshoz, mert a hónom alatt keletkezett. Csak azt nem tudom, milyen konkrét konfliktusra gondoljak, hogy miért pont a hónom alatt keletkezett. Mi lehet a magyarázat???

Uzsika

Vadvirág

  • senior tag
  • ***
  • Hozzászólások: 1582
Re:gennyes bőrgyulladás, furunculus
« Válasz #4 Dátum: 2011. Április 04. - 00:18:25 »
Uzsika, pontosan leírtad, mi történik a MU szakaszban. Nincs hitelesebb, mint saját bőrünkön tapasztalni az Új Medicina helytállóságát!

Velőállomány által vezérelt szövetről van szó, itt számít a biológiai oldalúság. JK: jobb oldal partner vonatkozás, bal oldal előd-utód, BK: éppen fordítva. Az érzelmi tartalom pontosításakor érdemes átgondolnod, hogy mi az az önértékelés letörés, amivel kapcsolatban a hónaljadra asszociáltál. ITT egy példa, amikor az érintettnek szintén hónalji elváltozása volt, csak más szervet, szövetet érintett.

Ami ezen felül beugrott: mi az, amit esetleg nem tudtál a hónod alá csapni? Ilyeneken is érdemes lehet elgondolkodni. Ha sikerül megfejtened, mi volt a konfliktusod, ami a tünetek jelentkezésekor került megoldásra, oszd meg velünk is! Köszönöm! Üdv, Vadvirág